• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245
کدام سنگ برای کف ساختمان مناسب است؟

کدام سنگ برای کف ساختمان مناسب است؟

سنگ ساختمانی به عنوان مهمترین متریال جهت کفپوش ساختمان به شمار می‌آید و در انتخاب سنگ ساختمانی مناسب برای کف ساختمان باید فاکتورهایی از قبیل بزرگی و کوچکی فضا،نور ساختمان،نوع کاربری و طرح و رنگ دکوراسیون داخلی ساختمان توجه ویژه ای داشته باشید. در ادامه شما را با راه حل‌های انتخاب سنگ مناسب کف آشنا می‌کنیم.

رنگ و طرح سنگ با ایجاد خلاقیت در ساختمان و به خصوص کف ساختمان شما می‌شود و یکی از راه‌های پر استفاده در جهت زیباسازی دکوراسیون ساختمان،استفاده از سنگ‌های ساختمانی با رنگ و طرح‌های خاض و منحصر به فرد است.

انتخاب سنگ مناسب برای کف ساختمان

در این بخش سعی می‌کنیم به صورت جزئی و سلسله مراتبی به بررسی عوامل موثر در انتخاب سنگ کفپوش مناسب بپردازیم که عبارت است از:

  • ابعاد ساختمان: سنگ‌های ساختمانی در ابعاد متفاوتی تولید می‌شود. اگر فضای انتخابی کوچک باشد بهتر است از سنگ ساختمانی با ابعاد کوچکتر نیز استفاده کنید. مثلا اگر قصد دارید یک اتاق خواب 20 متری را کفپوش سنگ کنید، در این حالت به جای اینکه از سایزهای 80 در 80 و 60 در 60 استفاده کنید بهترین راه حل استفاده از ابعاد 40 در 40 و یا ریزتر از آن است. همچنین در این مورد می‌توان رنگ را نیز تاثیرگذار دانست. برای فضاهای کوچک بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. پس از نظر ابعاد تا حدودی باید بین سنگ کف سالن پذیرایی و سنگ کف اتاق خواب تفاوت قائل شد.
  • نوع کاربری: این که مشا سنگ را برای کفپوش چه قسمتی می‌خواهید استفاده کنید نیز در تصمیم گیری شما بسیار تاثیر گذار است. برای مناطقی که دارای رفت و آمد زیاد هستند باید از سنگی استفاده کنید که با دوام باشد و مقاوم در برابر خراشیدن و سایش باشد. برای مثال سنگ کف پارکینگ با سنگی که برای کفپوش اتاق خواب استفاده می‌شود کاملا متفاوت است زیرا پارکینگ از تردد وسائل نقلیه و ساکنان ان ساختمان برخوردار است و نیاز به سنگی مستحکم است.
  • رنگ: یک قانون کلی در انتخاب رنگ سنگ برای استفاده در ساختمان وجود دارد. هر آنچه فضا کوچکتر باشد به نسبت از سنگ‌های با رنگ روشن استفاده می‌کنند. برای فضایی مانند آشپزخانه، عمدتا از متریال‌های روشن و به خصوص سنگ‌های با رنگ روشن استفاده می‌کنند. در بخش مربوط به سنگ کف آشپزخانه، به صورت کاملا ویژه به بررسی آن پرداختیم.
  • نوع و برند سنگ ساختمانی: بسیاری از سنگ‌های ساختمانی در بازار وجود دارند که سالیان زیادی است از آن‌ها استفاده شده و تست خود را به خوبی جواب داده اند که نمونه بارز آنها را می‌توان به سنگ هرسین اشاره کرد. مشابه این مرمریت در بازار زیاد است که یکی دیگر از آنها مرمریت صلصالی و مرمریت خوی می‌باشند.

برای سنگفرش کردن فضاهای بیرونی ساختمان، مهمترین گزینه استفاده از سنگ‌های چینی، تراورتن و کریستال است و برای فضای داخلی نیز سنگ‌های مرمریت و چینی بهترین گزینه‌ها می‌باشند. در انتخاب خود به پارامترهایی از قبیل رنگ، نوع کاربری، ابعاد ساختمان و نوع پروژه توجه داشته باشید.

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245