• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245
سنگ پله حیاط چه خصوصیاتی دارد؟

سنگ پله حیاط چه خصوصیاتی دارد؟

سنگ‌های ساختمانی کاربری‌های متفاوتی دارند و یکی از مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد،بحث سنگ پله حیاط است و احتمالا برای بسیاری از شما آشنا نباشد زیرا در زندگی آپارتمان نشینی دیگر اثری از وجود راه پله در حیاط وجود ندارد،اما می‌توان همان چند پله ورودی ساختمان را نیز به عنوان راه پله حیاط در نظر گرفت.

انواع سنگ پله حیاط

یکی از پارامترهای سنگ‌های ساختمانی که مزیت رقابتی آن است،داشتن تنوع نوع بالا اس و قطعا برای هر بخش از ساختمان گزینه‌های متنوعی وجود دارد که برای راه پله نیز این تنوع وجود دارد و ما به صورت تیتر وار به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • مرمریت: در بین سنگ‌های مرمریت گزینه‌های کمتری جهت کاربری به عنوان پله حیاط وجود دارد که در این بین می‌توان به سنگ‌های لاشتر و هرسین اشاره کرد. در بخش مربوطه به پله هرسین ما نمونه تصاویر آنرا برای شما قرار داده ایم.
  • چینی: تمامی سنگ‌های چینی موجود در بازار قابلیت استفاده در این بخش از ساختمان را دارا می‌باشند.
  • تراورتن: تمامی سنگ‌های تراورتن قابلیت استفاده در حیاط را دارند اما از نظر هزینه به صرفه است که از تراورتن‌های یزد استقاده شود.
  • گرانیت: تمامی سنگ‌های گرانیت نیز قابل استفاده در این بخش هستند.

خرید کدام سنگ پله مناسب‌تر است؟

قبل از خرید باید به انتخاب پرداخت و سنگ پله انتخابی برای پله حیاط باید از یک سری فاکتور کیفی برخوردار باشد که عبارت اند از:استحکام و دوام بالا،مقاوم در برابر سرما ویخبندان،ماندگاری رنگ و کیفیت بر اثر تابش مستقیم نور خورشید و راحتی و آسانی در تمیز کاری و شستشو.

در هنگام خرید سنگ پله حیاط،علاوه بر پارامترهای کیفی که در بخش بالا اشاره کردیم باید به عواملی چون سازگاری رنگ سنگ انتخابی با رنگ فضای محیط. برای مثال تصور کنید شما دیوار حیاط را به رنگ سفید انتخاب کرده اید حال سنگ انتخابی در راه پله حیاط نیز باید زمینه رنگ سفید یا مخالف آن داشته باشد. برای اینکه به قیمت سنگ پله حیاط دست یابید،نیازمند یک سری فاکتور است که از مهمترین آن‌ها نیز می‌توان به تنوع سنگ ساختمانی ،رنگ ،درجه بندی و ابعاد و ضخامت آن اشاره کرد.

سنگبری تکاپ واقع در شهرک صنعتی شمس آباد تهران به صورت تخصصی به تولید سنگ مرمریت هرسین می‌پردازد و همانطور که در پاراگراف‌های ابتدایی نیز اشاره شد این سنگ یکی از گزینه‌های پیشنهادی جهت استفاده در راه پله حیاط است و شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. در ادامه سعی می‌کنیم نمونه کارهای اجرایی برای شما قرار می‌دهیم. 

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245