• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09139321409
سنگ کف تراس و بالکن

سنگ کف تراس و بالکن

سنگ ساختمانی به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین متریال ساختمانی جهت پوشش نماهای داخلی و بیرونی ساختمان است و در این بخش قصد داریم تا به بررسی سنگ کف تراس یا سنگ کف بالکن بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

اکثریت شما با کاربری  سنگ‌های ساختمانی در کف ساختمان از جمله سنگ کف سالن پذیرایی آشنایی دارید ولی تراس را می‌توان جز آن بخشی در ساختمان‌های ایرانی در نظر گرفت که شاید اهیمت چندانی نداشته و اکثریت از آن برای نگهداری لوازم بدرد نخور استفاده می‌کنند. در صورتی که از این مکان می‌توان استفاده‌های مفیدتری داشت و توجه به دیزاین و طراحی آن نیز اهمیت ویژه ای دارد و به همین دلیل ما سعی می‌کنیم به معرفی سنگ مناسب کف تراس بپردازیم.

نمای بالکن ساختمان با کفپوش سنگ

انواع سنگ کف بالکن

از جمله سنگ‌های ساختمانی که قابلیت استفاده در این بخش از ساختمان دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارت اند از:

  • مرمریت هرسین: زمینه رنگ این سنگ سفید و مایل به کرم روشن بوده و عمدتا در ابعاد و سایزهای فرشی، تایل، پلاک، پله و اسلب فرآوری می‌شود که ما عمدتا با توجه به کوچک بودن فضای بالکن با سایز فرشی آن سروکار داریم.
  • مرمریت لاشتر
  • مرمریت چهرک
  • مرمریت پرشین سیلک
  • مرمریت گوهره
  • انواع سنگ‌های تراورتن
  • انواع سنگ‌های گرانیت 

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد توجه به تنوع رنگ سنگ‌های ساختمانی است که این بازه رنگ‌ها موجب شده تا به ایجاد طرح منحصر به فردی در کف تراس ساختمان پرداخت. برای نمونه شما می‌توانید از ترکیب رنگ‌های طوسی سنگ لاشتر با زمینه رنگ روشن مرمریت هرسین یک طرح شطرنجی را در کف تراس خود ایجاد کنید. البته این یک مثال است و شاید راحت‌ترین طرحی نام دارد که در اکثریت پروژه‌های ساختمانی تا حدودی از آن استفاده شده است.

 

قیمت سنگ کف بالکن

 

بهترین سنگ ساختمانی برای کف تراس

در بخش بالا ما اشاره ای از انواع سنگ‌های ساختمانی کاربردی در کف تراس داشتیم اما قطعا جستجو در بین این همه سنگ ساختمانی در بازار جهت بدست آوردن بهترین نوع کاری بسیار زمانگیر و سخت است. به همین دلیل ما تعدادی از بهترین‌ها را بر اساس برند معادن نام خواهیم برد. در بین سنگ‌های تراورتن به حاجی آباد، عباس آباد و دره بخاری و در بین سنگ‌های مرمریت نیز دو برند هرسین و لاشتر و همچنین در بین سنگ‌های چینی نیز می‌توان از چینی قروه و ازنا نام برد.

کفپوش تراس در معرض مستقیم نور خورشید و همچنین بارش برف و باران و عوامل محیطی است و به همین دلیل بسیار اهیمت دارد که مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی و حداقل جذب آب را به عنوان مهمترین پارامترهای کیفی در انتخاب سنگ مورد نظر در نظر بگیرید. اکثریت سنگ‌ها از مقاومت بالایی در برابر حرارت و رطوبت برخوردارند و عمدتا قیمت بالای سنگ ساختمانی شاید تنها نقطه ضعف این متریال در مقایسه با سایر متریال‌های ساختمانی باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سنگبری تکاپ واقع در شهرک صنعتی شمس آباد تهران به تولید و فرآوری انواع سنگ مرمریت می‌پردازد که اکثریت این سنگ‌ها قابلیت استفاده در این بخش از ساختمان را داشته و شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09139321409