• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245
راهنمای خرید انواع سنگ پله

راهنمای خرید انواع سنگ پله

سنگ به عنوان متریالی جدا نشدنی در صنعت ساختمان سازی است و همواره استانداردهای متعددی برای بخش های مختلف ساختمان تعریف گردیده و به موازات آن نیز می توان به صورت جزئی تر به بررسی دقیق انواع ابعاد سنگ های ساختمانی پرداخته و ما در این بخش سعی می کنیم تا به معرفی انواع سنگ پله بپردازیم.

راه پله در ساختمان جز پرترددترین بخش های ساختمان در نظر گرفته می شود و علاوه بر آن نقش زیادی در منحثربه فرد بودن طراحی داخلی ساختمان شما خواهد داشت.البته باید به این نکنه نیز اشاره کرد که علاوه بر کاربری سنگ های پله در نمای داخلی،در نمای بیرون ساختمان یز مورد استفاده قرار می گیرند و همین موضوع موجب خواهد شد تا سنگ های انتخابی متفاوت باشد.همچنین توجه به مقاومت سنگ انتخابی در برابر ضربه و سایش به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب سنگ مناسب برای راه پله است.

انواع سنگ ساختمانی برای راه پله

همانطور که در پاراگراف ابتدایی نیز اشاره کردیم،سنگ های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار هستند و ما در این بخش سعی می کنیم به معرفی آن قبیل از سنگ های ساختمانی بپردازیم که قابلیت استفاده در راه پله ساختمان را نیز دارا می باشند و این لیست عبارت است از :

  • انواع سنگ گرانیت:اکثریت سنگ های گرانیت قابلیت استفاده به عنوان سنگ پله را دارند که درا ین بین می توان به برندهای نهبندان،نطنز،مروارید و زاهدان اشاره کرد.
  • مرمریت :شاید پراستفاده ترین سنگ ساختمانی برای راه پله به شمار آید و یکی از مزیت های آن نیز می توان به تنوع رنگ آن اشاره کرد که دراین بین بازه رنگ کرم و سفید جز پرمصرف ترین نوع می باشند و از برندهای مطرح ان نیز می توان به هرسین،چهرک،آباده و اداوی اشاره داشت.و در بخش مربوط به انواع سنگ پله سفید تا حدودی از این برندها نام برده ایم.
  • سنگ تراورتن:شاید برای شما این ابها پیش آمده باشد که مگر سنگ تراورتن نیز قابلیت استفاده در راه پله را دارد.بله،این قابلیت وجود دارد و در بسیاری از پروژه های به سبک سنتی مشاهده گردیده از سنگ تراورتن به عنوان پله استفاده گردیده است و در این بین می توان برندهای عباس آباد و حاجی آباد را به عنوان کاربردی ترین سنگ های تراورتن برای راه پله نام برد.

سنگ ساختمانی را می توان به عنوان انتخابی مناسب برای خانه های مدرن و امروزی به شمار اورد و این متریال قابلیت استفاده در بخش های مختلف ساختمان را دارا می باشد.یکی از کاربردهای اصلی آن نیز استفاده در سطح پله ها و دیوار راه پله است که این مدل از راه پله ها مشابه چوبی و شیشه ای جذابیت مختص به خود را دارد.سنگ های ساختمانی از تنوع رنگ و طرح خوبی برخوردار هستند و توجه به رنگ سنگ انتخابی برای این بخش،در طراحی آن فضا تاثیر زیادی دارد.برای نمونه اگر فضای راه پله شما کوچک است شما می توانید جهت وسعت بخشیدن به فضا از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضای مربوطه جذابتر به نظر اید.

خرید سنگ پله

یکی از سوالات پر تکراری که توسط اکثریت خریداران از تیم فروش ما می شود مرتبط با چگونگی خرید سنگ پله است. عمده ابهامی که برای آنها توسط تعدادی از فروشندگان به وجود آمده مرتبط با فروش سنگ های پله به صورت عددی است اما باید به شما خریدار گرامی عرض کنیم که عمدتا خرید وفروش سنگ های پله بر اساس متر مربع است.

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245