• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245

بهترین سنگ ساختمانی برای کف سالن پذیرایی

بهترین سنگ ساختمانی برای کف سالن پذیرایی

بهترین سنگ ساختمانی برای کف سالن پذیرایی

کف ساختمان به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود و بر اساس نوع کاربری، هر کدام نام گذاری مرتبط به خود را دارا می‌باشند. در این بخش ما قصد داریم به ارزیابی سنگ کف سالن بپردازیم و پارامترهای تاثیر گذار بر انتخاب متریال مربوطه را شرح خواهیم داد. سنگ‌های ساختمانی در چند دهه گذشته همواره به عنوان مناسبترین کفپوش در دنیا مورد استفاده قرار می‌گرفته و علاوه بر طبیعی بودن و داشتن تنوع رنگ و طرح، می‌توان دوام و ماندگاری بالا و راحتی نگهداری آنها را به عنوان عوامل تاثیر گذار در پایداریش به عنوان کفپوش ساختمان مطرح ساخت.

اما کدام نوع سنگ‌های ساختمانی برای کاربری در کف سالن ساختمان مناسب‌تر هستند؟ شما باید در انتخاب خود در مرحله نخست به پارامترهای مقاومت سایشی و ضربه  توجه داشته باشید و سپس، تنوع طرح و رنگ آن را نیز به عنوان فاکتور تاثیرگذار بعدی در نظر بگیرید. سالن ساختمان به عنوان پرترددترین بخش داخلی ساختمان به شمار می‌آید و اکثریت افرادی که به عنوان مهمان وارد ساختمان می‌شوند، در این بخش مورد پذیرایی قرار می‌گیرند. حال تصور کنید اگر در انتخاب سنگ مورد نظر در این بخش، پارامترهای نام برده را رعایت نکرده باشید حال پس از طی چند سال کیفیت اولیه خود را از دست داده و تاثیر منفی بر طراحی داخلی ساختمان خواهد گذاشت.

انواع سنگ کف سالن

همانطور که بارها به تنوع سنگ ساختمانی اشاره کردیم، اگر این دسته بندی را برای کاربری کف سالن بخواهیم مطرح کنیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنگ مرمریت: مرمریت جز کاربردی‌ترین سنگ‌های ساختمانی جهت استفاده در نمای داخلی ساختمان به شمار می‌آید و سنگ هرسین یکی از بهترین سنگ‌های موجود در بازار جهت کاربری در این بخش از ساختمان است. هیچ چیز نمی‌تواند همانند سنگ‌های مرمریت جهت استفاده در کف سالن،برای شما راضی کننده باشد.این نوع سنگ بسیار جذاب بوده و از تنوع رنگ بالایی نیز برخوردار است و همین عامل موجب شده تا هر نوع سلیقه ای را تحت پوشش قرار دهد و به موازات آن، خود عاملی جهت فراگیر شدن آن جهت استفاده در بازار سنگ ساختمانی گردیده است. البته در مورد کاربری مرمریت برای این بخش باید به این نکته اشاره کرد که بیشترین کاربرد آن در ساختمان‌های مسکونی است و برای ساختمان‌های تجاری و اداری از سنگ‌های ساختمانی دیگری استفاده می‌شود که در ادامه سعی می‌کنیم آن‌ها را نیز به صورت کامل معرفی کنیم. 
  • سنگ گرانیت: از این نوع سنگ کمتر در کف سالن‌های ساختمان‌های مسکونی استفاده می‌شود و کاربری اصلی آنها در بخش هایی مانند سالن‌های اداری و آموزشی و تجاری تعریف شده که از تردد بالایی برخوردار هستند. عمدتا این نوع سنگ ساختمان را با اصطلاحاتی چون سختی و استحکام در بازار می‌شناسند.
  • سنگ چینی: انواع سنگ‌های چینی قابلیت استفاده در کف سالن را دارند. در این بین میتوان به برندهای ازنا،قروه،الیگورز،سیرجان و نیریز اشاره کرد.

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245