• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245
چگونه سنگ ساختمانی را شناخت؟

چگونه سنگ ساختمانی را شناخت؟

سنگ ساختمانی از اجتماع چندین کانی وجود آمده است.برای انتخاب سنگ ساختمانی،نیاز است تا ابتدا آن را به خوبی بشناسید.آیا می توان سنگ ساختمانی را شناخت؟اولین فاکتوری که بسیاری از خریداران برای انتخاب سنگ به ان توجه می کنند،رنگ آن است،زیرا این خصوصیت در همان ابتدا قابل نمایش است.اما آیا ثبات رنگ نیز مورد توجه قرار می گیرد.با قاطعیت باید گفت خیر.برای نمونه آیا زمانی که برای انتخاب تراورتن سیلور به بازار مراجعه می کنید به این موضوع توجه کرده اید که ماندگاری رنگ آن چه مقدار است.لازم است هر سنگی را با توجه به جنس آن و شرایط اقلیمی منطقه به کار گرفت.

بارها به این نکته اشاره کرده ایم که انتخاب نوع سنگ بر اساس کاربری باشد. برای نمونه شما می توانید از مرمریت در نمای داخلی ساختمان استفاده کنید و با توجه به زمینه رنگ استفاده شده در طراحی می توانید به انتخاب سنگ مورد نظر خودتان بپردازید.تصور کنید زمینه تیره یکی زمینه های اصلی برای فضای داخلی شما است. حال می توانید به سراغ سنگ مرمریت مشکی روید و با توجه به تنوعی که در این بازه رنگ وجود دارد به انتخاب خود بپردازید. در بخش مربوطه سعی کرده ایم معرفی از تمامی سنگ های مرمریت با زمینه رنگ مشکی داشته باشیم.

دوام سنگ پارامتر دیگری است که از آن برای انتخاب سنگ استفاده می شود.سنگ های ساختمانی از کانی های سازنده متفاوتی تشکسل شده اند و به همین علت مقاومت هی گوناگونی در مقابل عواملی همچون هوازدگی دارند.کانی های با مقاومت کمتر،سریعتر بر اثر عوامل یاد شده آسیب خواهند دید و به همین دلیل از دوام کمتری نیز برخوردار هستند. به ویژگی های فنی سنگ نیز باید توجه داشته باشید که آشنایی با آن علاوه بر مصرف کنندگان برای تولید کنندگان سنگ ساختمانی نیز کاملا ضروری است.

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245