• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245

آشنایی با عوامل تاثیر گذار بر عمر مفید سنگ ساختمانی

آشنایی با عوامل تاثیر گذار بر عمر مفید سنگ ساختمانی

آشنایی با عوامل تاثیر گذار بر عمر مفید سنگ ساختمانی

آیا تابه حال به این موضوع فکر کرده اید که چه عواملی بر عمر مفید سنگ ساختمانی تاثیر گذار است یا شما نیز جز ان دسته از افرادی هستید که همواره سنگ را جز متریال همیشگی میدانید. اما باید توجه داشته باشید که اشتباه در استفاده صحیح سنگ های ساختمانی می تواند آسیب جبران ناپذیری به این محصول ارزشمند وارد کند.

بسیاری از سنگ های ساختمانی بر اثر استخراج اشتباه از بین می روند.از معادن شروع می کنیم،استفاده از مواد منفجره یا استفاده ناصحیح از متدهای حفاری ممکن است منجر به ایجاد ترک و شکستگی در سنگ شوند. همچنین اگر در هنگام فرآوری سنگ در واحد تولیدی برای ساب و صیقل سنگ نیز بی دقتی شود،سبب ایجاد ترک و در در سنگ می شود و در نتیجه پدیده هوازدگی سریع خواهد شد. سنگ انتخابی باید از هر گونه ترک وشکاف و سایر نقاط ضعف عاری باشد. انتخاب صحیح براساس کاربری نیز بر عمر مفید سنگ بسیار تاثیر گذار است.اگر شما از پله هرسین برای راه پله استفاده کنید قطعا از دوام بالاتری نسبت به پله آباده برخوردار است.

بر اساس نوع کاربری باید سنگ ساختمانی مورد آزمایش قرار گیرد.بسیاری از افراد و همچنین در مقالات،تراکم سنگ را به عنوان ضمانتی جهت دوام سنگ قلمداد می کنند. قطعا برای شما پیش آمده است که به یک سنگفرشی و یا واحد تولیدی مراجعه کرده اید و فروشنده با زدن ضربه به سنگ و صدای انتشار یافته از ان،می گوید سنگ مورد نظر از تراکم بالایی برخوردار است و با همین دلیل به شما می گوید که دوام آن نیز بالا است. قطعا شما به سنگ مرمریت ضربه زده اید.آیا این سنگ با تراکم بالا در نمای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار گیرد بعد از چند سال آن کیفیت اولیه را دارد؟خیر،به مرور زمان آسیب های سنگ از نظر ظاهری و چه از نظر بافت بیشتر خواهد شد.اگر شما برای مثال در تهران قرار دارید می توانید اطلاعاتی مرتبط جهت انتخاب صحیح را از سنگفروشی تهران کسب کنید و از این طریق به انتخاب صحیح بپردازید.

سنگ های ساختمانی با درصد جذب آب بالا فقط در ناحیه های خشک استفاده می شوند.سنگ های با تخلخل خیلی زیاد نباید در اقلیم سرد و مرطوب استفاده شوند،در شرایط خاص جهت محافظت سنگ می توان از پارافین یا مواد مخصوص استفاده نمود.در مورد آخر از رزین برای فرآوری سنگ تراورتن استفاده می شود و در این چند سال گذشته گزارشی مبنی بر عدم کارایی این مواد ارائه نشده و به خوبی توانسته این تخلخل ها را پر کند و بر ماندگاری سنگ بیافزاید.

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245