• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245
صادرات سنگ ساختمانی به روسیه

صادرات سنگ ساختمانی به روسیه

کشور روسیه پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا و عضو wto می‌باشد. وارادات این کشور در سال گذشته حدود 300 میلیارد دلار و صادرات آن حدود 500 میلیارد دلار بوده است. با توجه به نرخ رشد اقتصادی سریع، جمعیت طبقه‌ی متوسط این کشور حدودا سه برابر شده و در پنج سال گذشته بازار خرید را توسعه داده است. با توجه به همسو بودن روابط سیاسی ایران و روسیه و اختلاف نظامی ایجاد شده در بین روسیه و کشور هایی که در گذشته رقیب بازار سنگ ایران بوده اند، فرصت خوبی برای صادرکنندگان سنگ ایرانی ایجاد شده است.
صادرات سنگ به روسیه به توجه به نکته‌های خاصی در تجارت با روس‌ها نیاز دارد که در اینجا به چندی از آن‌ها می‌پردازیم. تجارت با روسیه بسیار متفاوت از تجارت با دیگر کشور‌های اروپای غربی است. تجارت با این کشور می‌تواند بسیار ساده باشد چون اگر بتوانید اعتماد آن‌ها را جلب کنید، به راحتی شما را از دست نخواهند داد اما به وجود آوردن این اعتماد در وهله‌ی اول بسیار مشکل است. سعی کنید در ملاقات‌های اول صرفا به دنبال فروش نباشید. در ابتدا بهتر است سعی کنید به معرفی توانمندی‌های خود در صادرات بپردازید، فروش پس از شکل گرفتن اعتماد خود به خود رخ خواهد داد. در بین سنگ‌های ایرانی می‌توان به انواع سنگ مرمریت ، تراورتن و گرانیت اشاره کرده که از درخواست بالایی جهت صادر شدن به کسور روسیه برخوردار می‌باشند. در این بین می‌توان به سنگ مرمر نیز اشاره کرد که این نوع سنگ ساختمانی نیز از تقاضای بالایی در میان تاجران روسی برخوردار می‌باشد.
بهترین روش برای برای حضور در بازار سنگ روسیه، انجام سرمایه گذاری برای محکم کردن جای پا در بازار به جا پیدا کردن خریدار موردی است. تاجرانی که نسبت به تاسیس شرکت در روسیه و ایجاد دفتر تجاری به خصوص در مسکو اقدام نمایند نسبت به بقیه رقبا بسیار جلوتر خواهند بود. ذکر این نکته ضروری است که اگرچه با باز شدن Swift ایران، امکان تبادل پول L/C بسیار ساده‌تر شده است ولی تجار روسی اغلب با این نوع تجارت احساس راحتی نمی‌کنند و ترجیح با روبل به جای دلار کار کنند.
جهت صادرات سنگ ساختمانی به روسیه، علاوه بر حضور در نمایشگاه‌های تخصصی، می‌توان از شرکت‌های تخصصی بازاریابی که در این کشور وجود دارند استفاده کرد. نمایشگاه سنگ روسیه هر سال در ماه ژوئن برگزار می‌شود و حضور در این نمایشگاه می‌تواند بسیار راه گشا باشد. پیشنهاد می‌شود حتما از سایت اینترنتی و در کاتالوگ‌ها علاوه بر زبان انگلیسی از زبان روسی نیز استفاده کنید. از آنجا که قبلا سنگ گرانیت از اوکراین و سنگ مرمریت و تراورتن از ترکیه و ایتالیا به روسیه وارد می‌شدند جای خالی رقبا نوید یک بازار بکر را می‌دهند. البته این فرصت  دائمی نخواهد بود امید می‌رود تجار ایرانی به دور از رقابت منفی و فروش‌های موردی و کیفیت پایین که به تخریب وجهه سنگ ایرانی می‌پردازد، بازار صادرات این کشور را حفظ کنند.

 

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245