• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245

نکاتی که باید در هنگام انتخاب سنگ پله رعایت کرد

نکاتی که باید در هنگام انتخاب سنگ پله رعایت کرد

نکاتی که باید در هنگام انتخاب سنگ پله رعایت کرد

یکی از بخش‌های هر ساختمان، پله است که یا بصورت خارجی و یا بصورت داخلی باشند. پله‌ها در ساختمان‌ها و برج و منازل مسکونی به کار می‌روند و پوشش مناسب برای پله علاوه بر زیبایی بر کیفیت و دوام آن اثر می‌گذارد. یک عنصر مهم برای پوشش پله،  سنگ  که اصولا از سنگ ساختمانی برای نمای پله‌ها استفاده و انتخاب سنگ مناسب برای پله بسیار مهم است زیرا پله بخش حساسی از ساختمان و مکانی پر رفت و آمد به شمار می‌آید.
دو نکته مهم و اساسی برای انتخاب سنگ پله:
•    نوع کاربری ساختمان اعم از مسکونی , تجاری , اداری و ...
•    نصب سنگ پله در داخل ساختمان یا خارج آن
به دلیل  رفت و آمد زیاد در پله‌ها دچار ساییدگی شده و همچنین ضربه و آلودگی از مسائلی است که برای پله‌ها بوجود می‌آید.


انتخاب سنگ پله برای فضای بیرونی


پله هایی که در فضای بیرونی قرار دارند در معرض باد , باران , نور آفتاب و سرما و گرما قرار گرفته و برای انتخاب سنگ ساختمانی مناسب باید از سنگ هایی استفاده شود که مقاومت کافی در مقابل این عوامل را داشته باشند. عوامل محیطی و ناملایمات جوی به مرور زمان باعث از بین رفتن سنگ پله شده درنتیجه اهمیت مقاومت و کیفیت سنگ برای پله‌ها بسیار زیاد می‌باشد. اصولا برای نمای پله‌های بیرونی از سنگ تراورتن و سنگ گرانیت استفاده می‌شود که این سنگ‌ها مقاومت کافی دربرابر عوامل بیرونی را داشته و کیفیت و دوام سنگ در قسمت‌های بیرونی ساختمان بسیار زیاد است.نکته حائز اهمیت اینست که سنگ در فضای بیرونی در معرض باران و شستشوی مکرر قرار می‌گیرد درنتیجه  برای جلوگیری از سرخوردگی باید از نوارهای ترمز، تیشه کردن سنگ پله و یا فلیم کردن استفاده نمود.لازم است اشاره در این بین به سنگ پله هرسین داشته باشیم که از نظر مقاومت و دوام به عنوان یک گزینه‌های کاربردی جهت استفاده در راه پله نمای بیرون و داخلی ساختمان می‌باشد.


انتخاب سنگ پله برای نمای داخلی ساختمان


در قسمت‌های داخلی ساختمان پله‌ها از گزند باد و باران و سایر عوامل آسیب زا در امان بوده و پیشنهاد ما به شما استفاده و نصب  سنگ مرمر و سنگ مرمریت و سنگ کریستال برای سنگ پله می‌باشد. این سنگ‌ها شفافیت و زیبایی خاصی داشته ولی در برابر ناملایمات جوی مقاومت کافی نداشته درنتیجه از سنگ مرمر و مرمریت برای نمای خارجی ساختمان استفاده نمی‌شود. 
انتخاب سنگ ساختمانی با توجه به کاربری فضا از اهمیت زیادی برخورداربوده و برای نمای پله بسیار حساس و مهم می‌باشد. استفاده از سنگ در فضاهای پر رفت و آمد و مکان‌های پر تردد مانند مدارس، بیمارستان ها، ادارات دولتی و ... باید دقت کافی انجام شود. مهم‌ترین مسئله ای است که برای سنگ‌ها در پله‌ها اتفاق می‌افتد سایش بوده درنتیجه کیفیت و مقاومت سنگ در این گونه فضاها بسیار مهم می‌باشد. می‌تواند بهترین انتخاب سنگ برای ساختمان‌های پر رفت و امد سنگ گرانیت است که در مقابل سایش مقاومت بالایی و ماندگاری زیادی دارد. 
سنگ نسبت به بقیه عناصر و متریال از مقاومت , طول عمر و دوام بیشتری برخوردار بوده و گزینه مناسبی برای پله , سنگ کف ساختمان و نمای داخلی یا خارجی ساختمان می‌باشد. بهترین دلیل برای استفاده از سنگ پله برای نمای پله، مقاومت در برابر ضربه و فشار و استحکام بالای سنگ است. سنگ یک عنصر طبیعی و طرح و رنگ طبیعی و زیبایی داشته و روح و طراوت را به فضای ساختمانمی بخشد. از مزیت‌های استفاده از سنگ ساختمانی برای سنگ پله ،ایجاد حس آرامش و نظافت آسان و راحت و قابلیت استفاده از آب و مواد شوینده بوده و توجه نمایید که سنگ را با مواد اسیدی هرگز تمیز نکنید زیرا جلا و شفافیت سنگ را از بین می‌برد. در صورتی که با آب و مواد شوینده معمولی تمیز نشد  از تمیز کننده‌های سنگ استفاده نمایید.
 

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245