• ورود به سایت
  • بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • 09122726100|02156901245

معرفی 7 روند استفاده از سنگ‌های ساختمانی

معرفی 7 روند استفاده از سنگ‌های ساختمانی

معرفی 7 روند استفاده از سنگ‌های ساختمانی

قاعدتا درباره جریان های صنعت سنگ می توان از نقطه نظرات مختلف ، جریان های فعلی و آینده را تحلیل کرد . از نظر رنگ ، ابعاد ، نوع فرآوری نهایی ، جنس ، کارهای نو ، ایده های نوین و... در ادامه چند جریان که احتمالا در سال های جدید شاهد وقوع آنها باشیم معرفی می گردد . در دوسال ما شاهد رشد و توسعه چشمگیری در صنعت سنگ طبیعی دنیا بودیم . مثلا استفاده از سنگ طبیعی بعنوان رویه تخت خواب ها ، استفاده از ضخامت های بسیار کم ، کاربردهای بیش تر در سنگفرش کردن گذرگاه ها ، راه پله و ... در مجموع سال های خوبی برای صنعت طبیعی بود . حالا با نگاهی به آینده ، 7 روند در صنعت سنگ طبیعی را در امسال و سال بعد حدس میزنیم و با شما اشتراک می گذاریم . 
1- سنگ های ترکیبی : 
وقتی لغت ترکیب را استفاده می کنیم ، بیشتر مردم رنگ ها را در نظر می آوردند که درست هم هست . ما شاهد روند رشد ترکیب ها در سال گذشته بودیم و انتظار داریم این رشد امسال و سال بعد بیشتر شود . علاوه بر ترکیب رنگ ، ما ترکیب طرح ها و انگاره ها را هم میبنیم که اواخر سال گذشته شروع شد و انتظار داریم تا امسال بیشتر شود . 
2- مدرن شدن بیشتر ، روند رو به رشد مدرنیته :
با اشخاص زیادی در صنعت سنگ صحبت کردیم که اکثرا بر این باور هستند که مدرن شدن در سنگ در حال افزایش است ، مثلا استفاده از رگه های صاف و مستقیم ، تیره ، روشن و ترکیب رنگ ها و... یکی از مشتری ها می گفت که استفاده مدرن از سنگ در ناحیه ایی که او زندگی می کند هیچ وقت قابل قبول نبوده اما هم اکنون معماران آهسته آهسته این فرهنگ استفاده را در میان مردم آن ناحیه باز کرده اند و مردم آن را قبول می کنند و در حال استفاده از آن هستند . 
3- آگاهی خریداران :
امروزه مصرف کنندگان سنگ طبیعی دسترسی بیشتری نسبت به قبل به منابع دارند یعنی با مصرف کننده های آگاهی روبرو هستیم . آگاهی ، قدرت است و به خریدار یا مصرف کننده این قدرت را می دهد که تصمیم خردمندانه تری بگیرد . می شنویم که وفاداری به برند دیگر وجود دارد . به نظر می رسد که این تغییر امسال اتفاق می افتد و سال های بعد نیز ادامه خواهد داشت . 
4- پروژه های کوچک = تغییر بزرگ
برای یک تغییر بزرگ در خانه یا محل کارتان نیاز به هزینه خیلی زیاد ندارید ، یک پروژه کوچک در منزل یا محل کار می تواند ارزش زیادی به دارایی شما بدهد . مثلا یک تغییر کوچک در پاسیو ، یا یک شومینه سنگی قشنگ در فضای بیرون یا داخل ، کار روی ستون ها یا مسیرهای عبور و ... همگی تغییر هستند . اگر هم دنبال یک تغییر خیلی بزرگ هستید ، یک آشپزخانه در فضای بیرون می تواند یک انتخاب عالی باشد . 
5- استفاده از چشم اندازهای سنگی در نماهای بیرونی
استفاده از سنگ طبیعی در نماهای بیرونی که در سال های قبل هم اتفاق افتاده بود ، ولی امسال رو به افزایش خواهد بود . سنگفرش ها ، دیوارها و راه پله ها که با سنگ طبیعی کاملا پوشیده می شوند . امسال تقاضای بیشتری برای ساخت چشم اندازهای سنگی و دکورهای سنگی خواهیم داشت . 
6- دسته بندی های جدید ، با به کارگیری هنرمندانه سنگ :
به مرور استفاده از طراحی و هنرمعماری برای استفاده از سنگ برای خلق یک اثر هنری و عجیب بیشتر خواهد شد . حتما شاهد افزایش آثارهنری سنگی در قسمت هایی از خانه ها خواهیم بود . سنگ مرمر کاملا توانایی استفاده هنرمندانه و آشپزخانه ها را داراست و می تواند در خلق آثار فاخر هنری کمکی زیادی نماید . 
7- استفاده از سنگ های طبیعی برای بازگشت طراحی به سوی طبیعت :
در  سال های اخیر جریان اصلی ، دقت در ساب و براق بودن بوده است ، رفته رفته توجه زیادی به صورت طبیعی و یا با شمایل و ظاهر طبیعی ( Natural  ) خواهد شد ، سنگ به راحتی اجازه می دهد که شما قسمت هایی از طبیعت را با همان رنگ و ظاهر به داخل خانه خود بیاورید و در این روزگار زندگی شهری و آپارتمانی خسته کننده و ملال آور ، این نماها می تواند چشم اندازی زیبا و آرامش بخش را ایجاد کند . 
البته این بررسی ها مربوط به کل فضای استفاده از سنگ در دنیا ، در کوتاه مدت است و قطعا برای ایران نیز باید به شرایط محیطی توجه ویژه ای داشت . به طور حتم شما هم می توانید با نقطه نظرات متفاوت به این جریان ها توجه کرده و درباره جریان احتمالی آینده حدس بزنید . هرچه به ذهنتان می رسد را بنویسید و از گفتن و طرح آن ابایی نداشته باشید . این تمرینی است برای های دقیق تر و بهتر و نهایتا موفقیت شما . بعد از مدتی این حدس ها اتفاق خواهد افتاد و تغییرات ایجاد شده به شما خواهند گفت که چگونه می توانید یک قدم از رقبا جلوتر حرکت کرده باشید . 
 

فرم ارسال نظرمشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245