• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245

اخبار و مقالات


سنگ‌های مرمریت به صورت گسترده جهت نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و در رابطه با آن‌ها باید توجه داشته باشید که سنگ‌های مرمریت در بیرون ساختمان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و از آن‌ها بیشتر در داخل ساختمان استفاده می‌شود . دلیل این امر را می‌توان مرتبط به خصوصیات ذاتی آن‌ها دانست که موجب شده به عنوان گزینه اصلی جهت نصب در نمای داخلی از جمله کف ساختمان ، راه پله ، بدنه و پارکینگ مطرح گردد . در ایران سنگ‌های مرمریت بیشتر به صورت پلاک ، فرشی و پله موردفرآوری و تولید قرار می‌گیرند و منظور از پلاک به رنگ‌های تولید شده با عرض 40 سانتی متر اشاره دارد.


سنگ پله ساختمان به عنوان اولین بخشی از ساختمان می‌باشد که در معرض دید همگان قرار می‌گیرد . این سنگ به دلیل رفت و آمد در معرض سایش ، ضربه و آلودگی قرار می‌گیرد که توجه به ویژگی‌های سنگ‌های ساختمانی برای استفاده در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است . اگر سنگ موردنظر جذب بالایی داشته باشد به راحتی در معرض آلودگی قرار خواهد گرفت . بنابراین سنگ انتخابی باید از جذب آب پایینی برخوردار باشد .


سنگ‌های ساختمانی دارای انواع مختلف بوده که همین مورد تصمیم گیری انتخاب بهترین سنگ برای کف ساختمان را با مشکل موجه خواهد کرد . یکی از حیاتی ویژگی‌های سنگ‌های ساختمانی را می‌توان به استحکام و سختی اشاره کرد که به عنوان حیاتی‌ترین خصوصیت جهت انتخاب بهترین سنگ برای کف ساختمان می‌باشد . از سنگ گرانیت  بیشتر در مکان‌های که از رفت و آمد بالایی برخودار می‌باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد ، سنگ مرمر باتوجه به ملایم‌تر بودن ، بیشتر در حمام و آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد .


سنگ پله ساختمان به عنوان یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های ساختمان به شمار می‌آید. در انتخاب سنگ پله لازم است تا چندین نکته را مدنظر قرار داد. اول اینکه سنگ انتخابی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد و به دلیل رفت و آمد بالا این نوع سنگ در سایش بالاتری نسب به سایر سنگ‌های ساختمانی دیگر برخوردار گردد و همین مورد موجب سایش آن خواهد شد. دوم ، توجه به ظاهر سنگ مورد نظر است که چون در ورودی ساختمان قرار گرفته ، بیانگر سلیقه شما بوده و توجه به پارامترهای دیگر که هر کدام بستگی به انتخاب شما دارد.


با توجه به تنوع سنگ‌های ساختمانی در ایران ، حال موجب شده تا انتخاب سنگ برای خریداران تا حدودی مشکل شود و دلیل اصلی آن نیز تنوع در رنگ و جنسیت سنگ‌های ساختمانی می‌باشد. پس اگر به دنبال آدرس بازار سنگ تهران و همچنین سنگ فروشی تهران می‌باشید کافی است به بازارهای نام برده مراجعه کنید. و مناطق صنعتی نام برده نیز به عنوان شهرک  هایی است که از کارخانه‌های تولید سنگ ساختمانی تشکیل شده و جهت دریافت لیست سنگبری‌های تهران و همچنین آدرس سنگبری اهران کافی است به این مناطق مراجعه کنید.مشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245