• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09139321409

اخبار و مقالات


پروژه های ساختمانی در ترکیه عمدتا بصورت انبوه انجام میگیرند. سنگ ساختمانی از جمله مصالحی است که در این پروژه ها مورد استفاده قرار میگیرند و انواع مختلف سنگ های ساختمانی از جمله سنگ های اسلب و سنگ تایل برای آنها مفید خواهد بود. صادرات سنگ های ایرانی به ترکیه مزایای زیادی دارد که یکی از آنها ارزآوری برای کشور میباشد.
استاندارد کاری در ترکیه ضخامت دو سانتیمتر و سنگ های اسلب در ابعاد بزرگ میباشد. اما هستند پروژه هایی که از ضخامت کمتر یا بیشتر استفاده میکنند. انواع سنگ های موجود در ایران میتوانند برای دست اندرکاران پروژه های ساختمانی در ترکیه جذاب باشند. چند مورد از انواع این سنگ ها: سنگ های تراورتن، سنگ های مرمریت، سنگ های وایت ماربل یا سنگ های چینی، سنگ های گرانیت و سنگ های مرمر.
چنانچه کیفیت محصول در حدی باشد که بتوان آن ها را در سطح جهانی صادر کرد، میتوان با پالت بندی مناسب سنگ هایتان بصورت مناسب و دقیق بطوری که در مسیر شسکتگی درکار ایجاد نکند برای صادرات سنگ به ترکیه برنامه ریزی کنید. اما این مسئله به بازاریابی دقیق شما نیاز دارد. تا موفق به پیدا کردن مشتری که به هدف های شما نزدیک باشد، باشید.
صادرات سنگ به ترکیه یکی از منابع درآمدزایی و اشتغال و ایجاد ارز آوری، صادرات سنگ به ترکیه  محسوب می شود چرا که در کشور ما با توجه به گستردگی و میزان معادن سنگ و استخراج و فرآوری انواع سنگ این آمادگی وجود دارد که صادرات سنگ تراورتن و مرمریت به دیگر کشورها به خوبی صورت بگیرد.
سنگ تراورتن از جمله سنگ های محبوب جهانی است که در ساخت و سازها بسیار مورد نیاز و استفاده قرار می گیرد و به همین منظور کارهای لازم برای این صادرات سنگ صورت گرفته است.
 


کشورایران یکی از باکیفیت‌ترین سازنده‌های سنگ می‌باشد که به  محصولات آن به تمام جهان صادر می‌شود.وقتی حرف از صادرات سنگ به میان می‌آید، یکی ازکشورهایی که به وفور برایشان سنگ صادر می‌شود کشورهمسایه  پرجمعیت و ثروتمندایران، عراق می‌باشد.که یکی از اولین بازاری است که مورد توجه واقع می‌شود.بسیاری از کارخانجات سنگ،اگر تاکنون هیچ صادرات سنگ به کشورهای دیگر نداشته باشند، چندین بار تعامل با تجار و پیمانکاران عراقی را داشته اند. بسیاری از سنگبری‌ها و کارگاه ها، تجربه صادرات به عراق را در کارنامه خود دارند وبیشتر تاجران صنعت سنگ دارای شناخت از  بازار سنگ عراق هستند. از 10 میلیون مترمربع سنگ صادراتی ، حدود هفت میلیون مترمربع به بازار عراق صادر می‌شود.


اولین پارامترتاثیر گذار، رنگ مرمریت می‌باشد که از نظر تنوع رنگ می‌توان به انواع رنگ‌های سفید ، کرم ، مشکی ، قهوه ای و ... اشاره کرد که هر کدام از بازه قیمتی متفاوتی نسبت به هم برخوردار می‌باشند. دومین پارامتر تاثیر گذار را ابعاد و ضخامت آن می‌توان دانست که به صورت استاندارد ابعاد اسلب ، تایل ، پله ، پلاک و فرشی و ...  با ضخامت‌های 2 و 3 سانتی متر در ایران مورد فرآوری قرار می‌گیرد که با یک نسبت ساده می‌توان رابطه قیمت با ابعاد را مستقیم دانست. عامل تاثیر گذار دیگر بر تفاوت قیمت، برند سنگ مورد نظر است که برای نمونه قیمت برندهای مرمریت هرسین ، مرمریت صلصالی ، مرمریت دهبید و سایر برندهای شناخته شده دیگر از نظر قیمت با هم تفاوت داشته است. از عوامل تاثیر گذار دیگر بر قیمت، سورت بندی آن می‌باشد و البته باید اشاره کرد که سورت بندی سنگ در ایران از استاندارد مشخصی تبعیت نمی‌کند اما در این بین می‌توان به سورت‌های سوپر ، ممتاز ،درجه 1 و درجه 2 اشاره کرد که بر اساس یکدستی سنگ از نظر رنگ و همچنین تا حدودی در بعضی از آن‌ها به صورت کاملا سلیقه ای صورت می‌گیرد.


یکی از انواع سنگ های ساختمانی که در این سال ها از محبوبیت بالایی در بین طراحان ، معماران و سازندگان ساختمان و همچنین خریداران برخوردار می باشد، سنگ مرمریت نام دارد. همواره یکی از چالش ها و سوالات آن ها ، این می باشد که بازار سنگ مرمریت چیست؟

می توان بازار سنگ مرمریت را به عنوان مکانی در نظر گرفت که در آن خرید وفروش انواع سنگ مرمریت صورت می گیرد که در این بین می توان به سنگفروشی ها و کاخانه سنگبری نیز اشاره کرد که هر کدام به نوعی به خرید وفروش سنگ های مرمریت می پردازند. این مجموعه نیز با تولید تخصصی مرمریت هرسین به ارائه این محصول می پردازد و شما می توانید جهت خرید مرمریت هرسین به مجموعه ما مراجعه کنید.


همانطور که در بخش‌های قبلی مطرح کردیم پارکینگ به عنوان یکی از بخش هایی است که همواره در معرض دید اولیه افراد خواهد گرفت و یکی از متریال هایی که به عنوان گزینه اصلی جهت استفاده در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد سنگ ساختمانی است و همواره یکی از چالش‌های پیش روی بسیاری از مشتریان انتخاب سنگ مناسب دیوار  پارکینگ می‌باشد.مشاوره رایگان : 
09139321409