• ورود به سایت
  • بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • 09122726100|02156901245

اخبار و مقالات


سنگ پله ساختمان به عنوان یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های ساختمان به شمار می‌آید. در انتخاب سنگ پله لازم است تا چندین نکته را مدنظر قرار داد. اول اینکه سنگ انتخابی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد و به دلیل رفت و آمد بالا این نوع سنگ در سایش بالاتری نسب به سایر سنگ‌های ساختمانی دیگر برخوردار گردد و همین مورد موجب سایش آن خواهد شد. دوم ، توجه به ظاهر سنگ مورد نظر است که چون در ورودی ساختمان قرار گرفته ، بیانگر سلیقه شما بوده و توجه به پارامترهای دیگر که هر کدام بستگی به انتخاب شما دارد.


با توجه به تنوع سنگ‌های ساختمانی در ایران ، حال موجب شده تا انتخاب سنگ برای خریداران تا حدودی مشکل شود و دلیل اصلی آن نیز تنوع در رنگ و جنسیت سنگ‌های ساختمانی می‌باشد. پس اگر به دنبال آدرس بازار سنگ تهران و همچنین سنگ فروشی تهران می‌باشید کافی است به بازارهای نام برده مراجعه کنید. و مناطق صنعتی نام برده نیز به عنوان شهرک  هایی است که از کارخانه‌های تولید سنگ ساختمانی تشکیل شده و جهت دریافت لیست سنگبری‌های تهران و همچنین آدرس سنگبری اهران کافی است به این مناطق مراجعه کنید.


یکی از بخش‌های پر رفت و آمد ساختمان ، پارکینگ ساختمان می‌باشد که از اهمیت بالایی بر خوردار بوده و همواره یکی از چالش‌های پیش روی طراحان و ساختمان سازان انتخاب سنگ مناسب برای این بخش از ساختمان می‌باشد.یکی از دلایلی که از سنگ برای این بخش استفاده می‌کنند به دلیل استقامت و زیبایی است که به پارکینگ می‌بخشد. انتخاب سنگ برای این بخش به پارامترهای متنوعی بستگی دارد حتی تعداد طبقات  و مقدار رطوبت و پارامترهای دیگر در این بخش تاثیر گذار می‌باشند.


از زمان گذشته کالای سنگ به دلیل استقامت بالا و مقاومت ، به عنوان مصالح در احداث ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته  و با نگاهی به کشورها و مناطق مختلف مشاهده خواهید کرد که معماری هر ناحیه به نوع سنگ آن منطقه وابستگی شدیدی داشته است.با پیشرفت علم و کمک تکنولوژی به صنعت سنگ ، موجب شده تا سنگ‌های ساختمانی از معابر و دیواره‌های ساختمان به داخل ساختمان نیز سرازیر شوند و از این کالای با ارزش جهت نماکاری داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. یکی از سنگ‌های مورد استفاده سنگ مرمریت می‌باشد. این نوع سنگ دارای تنوع گسترده ای بوده و همین مورد موجب شده تا هر نوع سلیقه ای را به خوبی پوشش دهد. در این بخش به معرفی یکی از برندهای سنگ مرمریت ، مرمریت هرسین خواهیم پرداخت .


از نظر علمی سنگی به نام مرمریت وجود ندارد اما در اصطلاع معمول به مرمریت ماربل گفته می‌شود و در بعضی موارد سنگ‌های آهکی خارج از تعریف ماربل را شامل می‌شود.

ماربل به معنای سنگ آهگی دگرگون شده است. وزن مخصوص بیش‌تر از سنگ آهک شامل بلور‌های کلسیت یا دولومیت یا هر دوی آن‌ها می‌باشد. مرمریت‌ها علاوه بر بررسی‌ها از نظر مقاومت فشاری و سایشی، جذب آب و ... باید وجود یا عدم وجود لایه‌های نازک رس و کلسیت‌های آبدار که از سنگ خارج می‌شوند را مورد توجه قرار داد.

سنگ چینی؛ سنگ آهکی دگرگون شده است که می‌توان نام یک ماربل کامل را به آن اطلاق داد. دارای بافتی تمام بلور که از کلسیت تشکیل شده است. این نوع سنگ در اثر گرما و فشار زیاد مانند آجر پخته شده و بافتی تمام بلور پیدا می‌کند. به دلیل منسجم بودن کریستال‌ها از سنگ‌های مقاوم در برابر فشار، سایش و آلایندگی می‌باشد.مشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245