• ورود به سایت
  • بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • 09122726100|02156901245

اخبار و مقالات


شهر تهران با داشتن جمعیتی حدود 15 میلیون نفری موجب شده تا صنعت ساخت و ساز نیز در این استان از رشد بالایی برخوردار باشد و به عنوان یکی از بازارهای هدف برای تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در نظر گرفته شود . یکی از سیاست های کاربردی جهت کاهش قیمت مصالح این است که تا حد امکان مراکز تولید به پایتخت نزدیک گردند . در این بخش به بررسی سنگ ساختمانی به عنوان یکی از کاربردهای این استان خواهیم پرداخت .


سنگ های مرمریت به صورت گسترده جهت نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و در رابطه با آن ها باید توجه داشته باشید که سنگ های مرمریت در بیرون ساختمان مورد استفاده قرار نمی گیرند و از آن ها بیشتر در داخل ساختمان استفاده می شود . دلیل این امر را می توان مرتبط به خصوصیات ذاتی آن ها دانست که موجب شده به عنوان گزینه اصلی جهت نصب در نمای داخلی از جمله کف ساختمان ، راه پله ، بدنه و پارکینگ مطرح گردد . در ایران سنگ های مرمریت بیشتر به صورت پلاک ، فرشی و پله موردفرآوری و تولید قرار می گیرند و منظور از پلاک به رنگ های تولید شده با عرض 40 سانتی متر اشاره دارد.


سنگ پله ساختمان به عنوان اولین بخشی از ساختمان می باشد که در معرض دید همگان قرار می گیرد . این سنگ به دلیل رفت و آمد در معرض سایش ، ضربه و آلودگی قرار می گیرد که توجه به ویژگی های سنگ های ساختمانی برای استفاده در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است . اگر سنگ موردنظر جذب بالایی داشته باشد به راحتی در معرض آلودگی قرار خواهد گرفت . بنابراین سنگ انتخابی باید از جذب آب پایینی برخوردار باشد .


بسته به نوع سنگ می‌توان از ضایعات و باطل ههای سنگ استفاده‌های زیادی نمود، اگر سنگ‌های ضایعاتی از نوع آذرین باشند که سخت می‌باشند می‌توان از آنها برای تولید سنگفرش استفاده نمود، ولی اگر سنگ‌های نرم باشند مانند تراورتن می‌توان آنها را به پودر سنگ تبدیل نمود یا از آنها برای تهیه سنگ‌های آنتیک که در نماها استفاده می‌شود بهره برد . معادن سنگ گرانیت % 25 معادن سنگ را تشکیل می‌دهند و بیشترین ضایعات سنگ‌ها هم مربوط به سنگ گرانیت است 


سنگ‌های ساختمانی دارای انواع مختلف بوده که همین مورد تصمیم گیری انتخاب بهترین سنگ برای کف ساختمان را با مشکل موجه خواهد کرد . یکی از حیاتی ویژگی‌های سنگ‌های ساختمانی را می‌توان به استحکام و سختی اشاره کرد که به عنوان حیاتی‌ترین خصوصیت جهت انتخاب بهترین سنگ برای کف ساختمان می‌باشد . از سنگ گرانیت  بیشتر در مکان‌های که از رفت و آمد بالایی برخودار می‌باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد ، سنگ مرمر باتوجه به ملایم‌تر بودن ، بیشتر در حمام و آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد .مشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245