• ورود به سایت
  • آدرس : بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • شماره تماس : 09122726100|02156901245

اخبار و مقالات


کف پوش‌های سنگی یکی از انواع مختلف کف پوش‌ها هستند. این نوع کف پوش در شمار محبوب‌ترین و بهترین کف پوش‌ها جای می‌گیرد. کف پوش‌های سنگی گران قیمت‌ترین نوع کف پوش‌ها نیز هستند. اگر به طور مختصر به قیمت انواع کف پوش‌ها نگاه کنیم، قطعا کف پوش سنگی گران قیمت‌ترین آنها است و اغلب از آن در خانه‌های با طراحی لوکس که معمولا تعداد کمی فرد در آن‌ها زندگی می‌کنند، استفاده می‌شود با توجه به قیمت خانه‌های لوکس و پنت هاوس‌ها این گرانی، طبیعی است.


کشور روسیه پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا و عضو wto می‌باشد. وارادات این کشور در سال گذشته حدود 300 میلیارد دلار و صادرات آن حدود 500 میلیارد دلار بوده است. با توجه به نرخ رشد اقتصادی سریع، جمعیت طبقه‌ی متوسط این کشور حدودا سه برابر شده و در پنج سال گذشته بازار خرید را توسعه داده است. با توجه به همسو بودن روابط سیاسی ایران و روسیه و اختلاف نظامی ایجاد شده در بین روسیه و کشور هایی که در گذشته رقیب بازار سنگ ایران بوده اند، فرصت خوبی برای صادرکنندگان سنگ ایرانی ایجاد شده است.


همواره انتخاب سنگ ساختمانی مناسب برای هر بخش از ساختمان نیازمند مهارت و تجربه لازم می‌باشد و برای بیشتر بخش‌های ساختمان متریال جایگزینی به جای سنگ ساختمانی ساخته شده است به غیر از راه پله که خود این موضوع نشان دهنده اهمیت این بخش از ساختمان است. همانطور که در بخش‌های قبلی نیز شرح دادیم سنگ‌های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار می‌باشند و هر کدام از آن‌ها را نیز می‌توان در ابعاد پله مورد فرآوری قرار داد و همین مورد مجب گردید تا انتخاب مناسب‌ترین متریال برای بسیاری از خریداران به یک مسئله بزرگ تبدیل شود.


یکی از بخش های هر ساختمان، پله است که یا بصورت خارجی و یا بصورت داخلی باشند. پله ها در ساختمان ها و برج و منازل مسکونی به کار می روند و پوشش مناسب برای پله علاوه بر زیبایی بر کیفیت و دوام آن اثر می گذارد. یک عنصر مهم برای پوشش پله،  سنگ  که اصولا از سنگ ساختمانی برای نمای پله ها استفاده و انتخاب سنگ مناسب برای پله بسیار مهم است زیرا پله بخش حساسی از ساختمان و مکانی پر رفت و آمد به شمار می آید.


پروژه های ساختمانی در ترکیه عمدتا بصورت انبوه انجام میگیرند. سنگ ساختمانی از جمله مصالحی است که در این پروژه ها مورد استفاده قرار میگیرند و انواع مختلف سنگ های ساختمانی از جمله سنگ های اسلب و سنگ تایل برای آنها مفید خواهد بود. صادرات سنگ های ایرانی به ترکیه مزایای زیادی دارد که یکی از آنها ارزآوری برای کشور میباشد.
استاندارد کاری در ترکیه ضخامت دو سانتیمتر و سنگ های اسلب در ابعاد بزرگ میباشد. اما هستند پروژه هایی که از ضخامت کمتر یا بیشتر استفاده میکنند. انواع سنگ های موجود در ایران میتوانند برای دست اندرکاران پروژه های ساختمانی در ترکیه جذاب باشند. چند مورد از انواع این سنگ ها: سنگ های تراورتن، سنگ های مرمریت، سنگ های وایت ماربل یا سنگ های چینی، سنگ های گرانیت و سنگ های مرمر.
چنانچه کیفیت محصول در حدی باشد که بتوان آن ها را در سطح جهانی صادر کرد، میتوان با پالت بندی مناسب سنگ هایتان بصورت مناسب و دقیق بطوری که در مسیر شسکتگی درکار ایجاد نکند برای صادرات سنگ به ترکیه برنامه ریزی کنید. اما این مسئله به بازاریابی دقیق شما نیاز دارد. تا موفق به پیدا کردن مشتری که به هدف های شما نزدیک باشد، باشید.
صادرات سنگ به ترکیه یکی از منابع درآمدزایی و اشتغال و ایجاد ارز آوری، صادرات سنگ به ترکیه  محسوب می شود چرا که در کشور ما با توجه به گستردگی و میزان معادن سنگ و استخراج و فرآوری انواع سنگ این آمادگی وجود دارد که صادرات سنگ تراورتن و مرمریت به دیگر کشورها به خوبی صورت بگیرد.
سنگ تراورتن از جمله سنگ های محبوب جهانی است که در ساخت و سازها بسیار مورد نیاز و استفاده قرار می گیرد و به همین منظور کارهای لازم برای این صادرات سنگ صورت گرفته است.
 مشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245