• ورود به سایت
  • بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • 09122726100|02156901245

اخبار و مقالات


اولین پارامترتاثیر گذار، رنگ مرمریت می باشد که از نظر تنوع رنگ می توان به انواع رنگ های سفید ، کرم ، مشکی ، قهوه ای و ... اشاره کرد که هر کدام از بازه قیمتی متفاوتی نسبت به هم برخوردار می باشند. دومین پارامتر تاثیر گذار را ابعاد و ضخامت آن می توان دانست که به صورت استاندارد ابعاد اسلب ، تایل ، پله ، پلاک و فرشی و ...  با ضخامت های 2 و 3 سانتی متر در ایران مورد فرآوری قرار می گیرد که با یک نسبت ساده می توان رابطه قیمت با ابعاد را مستقیم دانست. عامل تاثیر گذار دیگر بر تفاوت قیمت، برند سنگ مورد نظر است که برای نمونه قیمت برندهای مرمریت هرسین ، مرمریت صلصالی ، مرمریت دهبید و سایر برندهای شناخته شده دیگر از نظر قیمت با هم تفاوت داشته است. از عوامل تاثیر گذار دیگر بر قیمت، سورت بندی آن می باشد و البته باید اشاره کرد که سورت بندی سنگ در ایران از استاندارد مشخصی تبعیت نمی کند اما در این بین می توان به سورت های سوپر ، ممتاز ،درجه 1 و درجه 2 اشاره کرد که بر اساس یکدستی سنگ از نظر رنگ و همچنین تا حدودی در بعضی از آن ها به صورت کاملا سلیقه ای صورت می گیرد.


یکی از انواع سنگ های ساختمانی که در این سال ها از محبوبیت بالایی در بین طراحان ، معماران و سازندگان ساختمان و همچنین خریداران برخوردار می باشد، سنگ مرمریت نام دارد. همواره یکی از چالش ها و سوالات آن ها ، این می باشد که بازار سنگ مرمریت چیست؟

می توان بازار سنگ مرمریت را به عنوان مکانی در نظر گرفت که در آن خرید وفروش انواع سنگ مرمریت صورت می گیرد که در این بین می توان به سنگفروشی ها و کاخانه سنگبری نیز اشاره کرد که هر کدام به نوعی به خرید وفروش سنگ های مرمریت می پردازند. این مجموعه نیز با تولید تخصصی مرمریت هرسین به ارائه این محصول می پردازد و شما می توانید جهت خرید مرمریت هرسین به مجموعه ما مراجعه کنید.


همانطور که در بخش‌های قبلی مطرح کردیم پارکینگ به عنوان یکی از بخش هایی است که همواره در معرض دید اولیه افراد خواهد گرفت و یکی از متریال هایی که به عنوان گزینه اصلی جهت استفاده در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد سنگ ساختمانی است و همواره یکی از چالش‌های پیش روی بسیاری از مشتریان انتخاب سنگ مناسب دیوار  پارکینگ می‌باشد.


بارها این پرسش را از افراد مختلف نموده ام و هربار نیز یک پاسخ شنیده ام ، اما هنوز به نتیجه نرسیده ام ، چرا پروژه ایی مانند برج آزادی تکرار نشده است ؟ آیا معمار ویژه ای آن پروژه را طراحی کرده است که دیگر مشابه به آن را نداریم ؟ تکنولوژی پیشرفت نداشته است ؟ آیا احساس نیاز به داشتن چنین المانی هایی در بین مسئولین شهری وجود ندارد ؟ این بنا به اندازه کافی خوب نیست و نیازی به ادامه مسیر آن احساس نمی شود ؟ مدیران ما خواهان اجرای کارهای این چنینی نیستند ؟


قاعدتا درباره جریان های صنعت سنگ می توان از نقطه نظرات مختلف ، جریان های فعلی و آینده را تحلیل کرد . از نظر رنگ ، ابعاد ، نوع فرآوری نهایی ، جنس ، کارهای نو ، ایده های نوین و... در ادامه چند جریان که احتمالا در سال های جدید شاهد وقوع آنها باشیم معرفی می گردد . در دوسال ما شاهد رشد و توسعه چشمگیری در صنعت سنگ طبیعی دنیا بودیم . مثلا استفاده از سنگ طبیعی بعنوان رویه تخت خواب ها ، استفاده از ضخامت های بسیار کم ، کاربردهای بیش تر در سنگفرش کردن گذرگاه ها ، راه پله و ... در مجموع سال های خوبی برای صنعت طبیعی بود .مشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245