• ورود به سایت
  • بلوار خواجه نصیرالدین طوسی - شقایق 6 - سنگبری تکاپ
  • 09122726100|02156901245

اخبار و مقالات


همواره انتخاب سنگ ساختمانی مناسب برای هر بخش از ساختمان نیازمند مهارت و تجربه لازم می باشد و برای بیشتر بخش های ساختمان متریال جایگزینی به جای سنگ ساختمانی ساخته شده است به غیر از راه پله که خود این موضوع نشان دهنده اهمیت این بخش از ساختمان است. همانطور که در بخش های قبلی نیز شرح دادیم سنگ های ساختمانی از تنوع بالایی برخوردار می باشند و هر کدام از آن ها را نیز می توان در ابعاد پله مورد فرآوری قرار داد و همین مورد مجب گردید تا انتخاب مناسب ترین متریال برای بسیاری از خریداران به یک مسئله بزرگ تبدیل شود.


یکی از بخش های هر ساختمان، پله است که یا بصورت خارجی و یا بصورت داخلی باشند. پله ها در ساختمان ها و برج و منازل مسکونی به کار می روند و پوشش مناسب برای پله علاوه بر زیبایی بر کیفیت و دوام آن اثر می گذارد. یک عنصر مهم برای پوشش پله،  سنگ  که اصولا از سنگ ساختمانی برای نمای پله ها استفاده و انتخاب سنگ مناسب برای پله بسیار مهم است زیرا پله بخش حساسی از ساختمان و مکانی پر رفت و آمد به شمار می آید.


پروژه های ساختمانی در ترکیه عمدتا بصورت انبوه انجام میگیرند. سنگ ساختمانی از جمله مصالحی است که در این پروژه ها مورد استفاده قرار میگیرند و انواع مختلف سنگ های ساختمانی از جمله سنگ های اسلب و سنگ تایل برای آنها مفید خواهد بود. صادرات سنگ های ایرانی به ترکیه مزایای زیادی دارد که یکی از آنها ارزآوری برای کشور میباشد.
استاندارد کاری در ترکیه ضخامت دو سانتیمتر و سنگ های اسلب در ابعاد بزرگ میباشد. اما هستند پروژه هایی که از ضخامت کمتر یا بیشتر استفاده میکنند. انواع سنگ های موجود در ایران میتوانند برای دست اندرکاران پروژه های ساختمانی در ترکیه جذاب باشند. چند مورد از انواع این سنگ ها: سنگ های تراورتن، سنگ های مرمریت، سنگ های وایت ماربل یا سنگ های چینی، سنگ های گرانیت و سنگ های مرمر.
چنانچه کیفیت محصول در حدی باشد که بتوان آن ها را در سطح جهانی صادر کرد، میتوان با پالت بندی مناسب سنگ هایتان بصورت مناسب و دقیق بطوری که در مسیر شسکتگی درکار ایجاد نکند برای صادرات سنگ به ترکیه برنامه ریزی کنید. اما این مسئله به بازاریابی دقیق شما نیاز دارد. تا موفق به پیدا کردن مشتری که به هدف های شما نزدیک باشد، باشید.
صادرات سنگ به ترکیه یکی از منابع درآمدزایی و اشتغال و ایجاد ارز آوری، صادرات سنگ به ترکیه  محسوب می شود چرا که در کشور ما با توجه به گستردگی و میزان معادن سنگ و استخراج و فرآوری انواع سنگ این آمادگی وجود دارد که صادرات سنگ تراورتن و مرمریت به دیگر کشورها به خوبی صورت بگیرد.
سنگ تراورتن از جمله سنگ های محبوب جهانی است که در ساخت و سازها بسیار مورد نیاز و استفاده قرار می گیرد و به همین منظور کارهای لازم برای این صادرات سنگ صورت گرفته است.
 


کشورایران یکی از باکیفیت ترین سازنده های  سنگ می باشد که به  محصولات آن به تمام جهان صادر می شود.وقتی حرف از صادرات سنگ به میان می آید، یکی ازکشورهایی که به وفور برایشان سنگ صادر می شود کشورهمسایه  پرجمعیت و ثروتمندایران، عراق می باشد.که یکی از اولین بازاری است که مورد توجه واقع می شود.بسیاری از کارخانجات سنگ،اگر تاکنون هیچ صادرات سنگ به کشورهای دیگر نداشته باشند، چندین بار تعامل با تجار و پیمانکاران عراقی را داشته اند. بسیاری از سنگبری ها و کارگاه ها، تجربه صادرات به عراق را در کارنامه خود دارند وبیشتر تاجران صنعت سنگ دارای شناخت از  بازار سنگ عراق هستند. از 10 میلیون مترمربع سنگ صادراتی ، حدود هفت میلیون مترمربع به بازار عراق صادر می شود.


اولین پارامترتاثیر گذار، رنگ مرمریت می باشد که از نظر تنوع رنگ می توان به انواع رنگ های سفید ، کرم ، مشکی ، قهوه ای و ... اشاره کرد که هر کدام از بازه قیمتی متفاوتی نسبت به هم برخوردار می باشند. دومین پارامتر تاثیر گذار را ابعاد و ضخامت آن می توان دانست که به صورت استاندارد ابعاد اسلب ، تایل ، پله ، پلاک و فرشی و ...  با ضخامت های 2 و 3 سانتی متر در ایران مورد فرآوری قرار می گیرد که با یک نسبت ساده می توان رابطه قیمت با ابعاد را مستقیم دانست. عامل تاثیر گذار دیگر بر تفاوت قیمت، برند سنگ مورد نظر است که برای نمونه قیمت برندهای مرمریت هرسین ، مرمریت صلصالی ، مرمریت دهبید و سایر برندهای شناخته شده دیگر از نظر قیمت با هم تفاوت داشته است. از عوامل تاثیر گذار دیگر بر قیمت، سورت بندی آن می باشد و البته باید اشاره کرد که سورت بندی سنگ در ایران از استاندارد مشخصی تبعیت نمی کند اما در این بین می توان به سورت های سوپر ، ممتاز ،درجه 1 و درجه 2 اشاره کرد که بر اساس یکدستی سنگ از نظر رنگ و همچنین تا حدودی در بعضی از آن ها به صورت کاملا سلیقه ای صورت می گیرد.مشاوره رایگان : 
09122726100
02156901245